Homenfun Barcelona Las Ramblas

33 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Homenfun Barcelona Las Ramblas
$$$$

Beskrivelse

Områdets attraktioner, herunder Guell-paladset og La Rambla, ligger en kort gåtur fra Homenfun Barcelona Las Ramblas.

Beliggenhed

Det Gotiske Kvarter er en 8 minutters gåtur fra stedet. Du vil blive indkvarteret 10 minutters kørsel fra Sagrada Família-kirken. Du kan komme til Caixa Fòrum om få minutter i bil.

Hotellet ligger inden for 5 minutters gang fra La Rambla - La Boqueria busstoppested og 300 meter fra Liceu metrostation.

Værelser

Hvert værelse tilbyder en spiseplads, en sofa og tv med mange kanaler.

Mad og drikke

Nærliggende restauranter, såsom Sagrada Família-kirken og Casa Batlló er let tilgængelige.

Licensnr.: ESFCTU00000805600066150700000000000000000HUTB-0009511,HUTB-000951

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-20:00
fra 08:00-11:00
Faciliteter
Der er ingen parkering.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Lejlighed Superior
  • Maks:
    8 personer
  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Udsigt over Byen
  • Brusebad
  • Kaffemaskine

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering
Køkenfaciliteter
Aircondition

Klimaanlæg

Ingen kæledyr tilladt

Kæledyr ikke tilladt

Ikke-ryger

Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Dagligstue
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Homenfun Barcelona Las Ramblas

💵 Laveste værelsespris <br /> 1067 DKK
📏 Afstand til centrum 600 m
✈️ Afstand til lufthavn 16.6 km
🧳 Nærmeste lufthavn Barcelona Lufthavn, BCN

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
73 La Rambla, Barcelona, Spanien, 08002
Se på kort
73 La Rambla, Barcelona, Spanien, 08002
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Marked
La Boqueria
160 m
3-5 Carrer Nou de la Rambla
Guell-paladset
300 m
Indkøbscenter
La Rambla
40 m
Restaurant
Colom
420 m
Restaurant
La fonda
450 m
Restaurant
Restaurante La Boqueria
100 m
Restaurant
Escriba
80 m
Restaurant
Bo de Boqueria
50 m
Restaurant
IRATI Taverna Basca
120 m
Restaurant
Rossini
500 m
Restaurant
Tabarlot
30 m
Restaurant
Viana
480 m
Restaurant
Can Culleretes
160 m
Restaurant
Cullera de Boix Boqueria
30 m

Anmeldelser om Homenfun Barcelona Las Ramblas

7.7 /10
Meget godt
72 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Homenfun Barcelona Las Ramblas

Hvad er lejeprisen hos Homenfun Barcelona Las Ramblas lejligheder?
Prisen for en overnatning på Homenfun Barcelona Las Ramblas lejligheder er 287€.
Er der mulighed for parkering på Homenfun Barcelona Las Ramblas lejligheder?
Desværre har Homenfun Barcelona Las Ramblas lejligheder ikke parkering område. Kontakt venligst værten for at få flere oplysninger.
Er der et klimaanlæg i Homenfun Barcelona Las Ramblas lejligheder?
Ja, Homenfun Barcelona Las Ramblas lejligheder tilbyder et klimaanlæg.
Tager denne lejlighed gebyr for sen check-in?
Ja, ved denne lejlighed pålægges gebyrer for ankomst med sent. Kontakt venligst værten for at få flere oplysninger.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse